Gorzów: szkoła

i

Autor: SG

Gorzów: Szkoły przygotowują się na powrót najmłodszych klas. Kłopotów nie powinno być

2021-01-12 17:25

Decyzją ministra edukacji po feriach do szkół wracają uczniowie klas 1-3. Lekcje mają być prowadzone w ścisłym rygorze sanitarnym. W Gorzowskich szkołach nie powinno być problemów z zapewnieniem odpowiednich warunków. Placówki mają już doświadczenie w tej mierze. Nauczyciele są przebadani i czekają na swoich podopiecznych.

Gorzowskie szkoły gotowe na powrót uczniów. Po feriach, w poniedziałek (18.01) do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie klas 1-3. Taką decyzję podjął rząd. W Gorzowie nie powinno być z tym problemu. Zasady takie jakie obowiązywały wcześniej.

My już mamy pewne doświadczenia w takim przyjmowaniu uczniów z minimalizowaniem wzajemnych kontaktów. I faktycznie uczniowie będą w swoich klasach, będzie większy rygor sanitarny, ale spokojnie sobie z tym poradzimy - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: szkoła

i

Autor: SG Nauczyciele przygotowują się na powrót swoich uczniów.

Do Szkoły Podstawowej nr 1 przy Dąbrowskiego wróci 9 klas. Uczniowie rozpoczynać będą lekcje o rożnych godzinach. Poszczególne klasy będą miały swoich nauczycieli i gabinety. Trwają w nich ostatnie prace porządkowe.

Sprawdzamy ławki, krzesła, sprzęt, tablice interaktywne, sprzątamy i czekamy. Dzwonek w szkole dzwoni, żeby przypominał wszystkim naokoło, że tu jest szkoła i dzieci bywają. Mama nadzieję, że o 8 rano w poniedziałek, zadzwoni dzwonek, to będzie gwar i harmider w szkole - mówi Iwona Buchmiet, dyrektor "Jedynki".

Nauczyciele najmłodszych klas zostali przebadani. Szkoły opracowują plany zajęć najmłodszych uczniów, o których w najbliższych dniach powiadomieni zostaną ich rodzice.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?