Wyrok w tej sprawie zapadł we wtorek (12.01).

i

Autor: Przemek Mazurek Wyrok w tej sprawie zapadł we wtorek (12.01).

Gorzów: Właściciel antyaborcyjnej furgonetki uniewinniony! [AUDIO]

2021-01-12 19:08

Zdjęcia martwego płodu nie sieją publicznego zgorszenia - tak zdecydował gorzowski sąd podczas apelacji. (12.01) zapadł prawomocny wyrok uniewinniający Kazimierza Sokołowskiego, który prezentował drastyczne zdjęcia na furgonetce przed szpitalem w Gorzowie. Wcześniej sąd pierwszej instancji skazał właściciela pojazdu na karę grzywny - 1500 złotych.

Z wyrokiem sądu pierwszej instancji nie zgodził się właściciel antyaborcyjnej furgonetki. Jak się później okazało, odwołanie mężczyzny okazało się skuteczne. Co wpłynęło na zmianę wyroku?

- Wolność wypowiedzi jest fundamentalna. Czasami, żeby przekaz był skuteczny, musi być ostry - mówi Roman Makowski, sędzia Sądu Okręgowego w Gorzowie:

Z powodzenia apelacji zadowolony jest Kazimierz Sokołowski, właściciel antyaborcyjnej furgonetki.

Mówi Kazimierz Sokołowski:

Przypomnijmy- przeciwko antyaborcyjnej furgonetce przy gorzowskim szpitalu zaprotestował w lutym ubiegłego roku doktor Piotr Gajewski. Sprawę zgłosił na policję, a ta skierowała ją do sądu. Pojazd stoi wciąż pod szpitalem, a jej właściciel nie zamierza go usuwać.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"