Gorzów myśliborska

i

Autor: TogaH Prace na ul. Myśliborskiej mają zakończyć się w marcu.

Gorzów: Marcowy termin zakończenie prac na Myśliborskiej obowiązuje – mówi urzędnicy

2021-01-29 15:55

Zima trochę wyhamowała prace na Myśliborskiej, ale termin marcowy na razie nie jest zagrożony - zapewniają urzędnicy gorzowskiego magistratu. Problemem było porozumienie z GDDKiA, ale zostało już podpisane i wykonawca może kontynuować roboty.

Ulica Myśliborska ma być gotowa do końca marca - urzędnicy informują, że wykonawca inwestycji nie sygnalizował, że termin zakończenia prac nie powinien być przesuwany. Drogowcy wprawdzie obecnie nie pracują, ale ma to związek z zimowa aurą.

- Kłopoty były z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i wejściem na teren, który objęty jest jej jurysdykcją - mówi Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa. - Uzgodnienie dokumentacji organizacji ruchu wymagało podpisania porozumienia między nami. W okresie pandemicznym trochę nam się opóźniło. W tej chwili jest już podpisane, uzgodniona organizacja ruchu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się to nadrobić, jeżeli pogoda nas nie powstrzyma.

Gorzów myśliborska

i

Autor: TogaH

Przypomnijmy: pierwotnie Myśliborska miała być gotowa na koniec 2020 roku. Ze względu na liczne kolizje instalacji podziemnych wykonawca zwrócił się o przesunięcie terminu. Remont Myśliborskiej dotyczy budowy dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą. Koszt inwestycji to niecałe 18 milionów złotych.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?