Dominanta w Gorzowie

i

Autor: pci

Gorzów ma swoją "Wieżę Eiffla"! Mieszkańcy mają jej dość? Te opinie nie pozostawiają złudzeń!

2023-02-28 16:31

O gorzowskiej Dominancie chodzą już legendy. Wieża widokowa, która powstała w 2017 roku do dziś jest szeroko komentowana przez mieszkańców. Padają głosy, że jest ona w ogóle niepotrzebna w tym miejscu.

Gorzów ma swoją wieżę Eiffla! Co skrywa Dominanta?

Na wstępie warto podkreślić, że Dominanta powstała przy okazji remontu mostu staromiejskiego i ronda św. Jerzego. Na jego środku stworzono wspomnianą wieżę widokową, która mierzy dwadzieścia metrów. Pod nią jest natomiast mini pasaż handlowy. Dominanta znajduje się tuż obok największej galerii w mieście - NoVa Park.

Gorzowska Dominanta nie wszystkim przypadła do gustu

Popularny "pajączek" jest obiektem drwin już od samego powstania. Wielu mieszkańcom nie podoba się sama konstrukcja, ani jej umiejscowienie. Co prawda z początku wieża widokowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale teraz wygląda to nieco inaczej.

- Jakie miasto taka wieża Eiffla - napisał pan Ireneusz komentując ów wieżę. - Dominanta nie jest taka brzydka jak ją malują..ale w jakiś godzinach powinna być dostępna dla wszystkich by tam wejść i podziwiać widoki.W końcu ma to służyć mieszkańcom, a nie być tylko krytykowaną atrapą - napisała pani Alicja. Podobnego zdania jest pan Sebastian, który broni budowli. - Najpaskudniejszą rzeczą w naszym mieście jest dla mnie przytłaczająca ilość osób, wiecznie niezadowolonych ze wszystkiego. Ludzie!!! Czemu jesteście tacy zgorzkniali i smutni? Co musicie stracić w życiu aby nauczyć się dostrzegać piękno nawet w codziennych drobiazgach? Nawet w architekturze, której może nie każdy potrafi docenić. Jest nasza! Więc jest fajna!

Dominanta w Gorzowie

i

Autor: pci

Jednym z plusów gorzowskiej Dominanty jest nie tylko wieża widokowa, ale także punkt odniesienia w skali miasta. Każdy mieszkaniec i turysta mniej więcej wie, gdzie znajduje się Dominanta i dzięki niej można łatwo rozeznać się w terenie.

Sonda
Czy podoba ci się gorzowska Dominanta?