Na skrzyżowaniu Słowiańskiej z Fredry w Gorzowie powstanie rondo

i

Autor: Screen: Google Street View

Kolejna inwestycja w Gorzowie! Mieszkańcy w końcu będą zadowoleni. Ile kosztuje pierwsze zadanie?

2023-02-17 9:57

To kolejne już, bardzo dobre wieści dla wszystkich gorzowian, którzy podróżują ulicą Słowiańską i Fredry. Na wysokości Słowianki powstanie rondo tak długo wyczekiwane przez mieszkańców.

Przy Słowiance powstanie rondo. Gorzowianie w końcu się doczekali

- Ruszyły przygotowania do pierwszego zadania, czyli przebudowy skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Fredry. Wykonanie prac związanych z budową nowego ronda, wymaga zaplanowania realizacji inwestycji w taki sposób, aby skorelować jego powstanie z zakończeniem budowy hali widowiskowo-sportowej - czytamy w komunikacie Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Pierwsze prace mają na celu przygotowanie przydrożnej zieleni pod nową drogę. - Ze względów bezpieczeństwa, w rejonie skarpy oraz parkingu przy planowanym rondzie przy ul. Słowiańskiej, zgodnie z decyzją zezwalającą na realizację inwestycji drogowej, konieczne jest przygotowanie terenu. Chodzi przede wszystkim o tzw. samosiejki oraz żywopłot z drzew iglastych. Pozostawienie ich w tej lokalizacji w przyszłości byłoby przeszkodą w prawidłowym użytkowaniu drogi oraz jej infrastruktury.

To zadanie realizuje firma Poraj. Koszt? 55 tysięcy złotych

Sonda
Czy to dobra inwestycja w tym miejscu?