Gorzów: Poranek

i

Autor: VS/Grupa FB "Stoją ! Gorzów" Stara "trójka" zablokowana.

Gorzów: Lodowy armageddon na jezdniach i chodnikach

2021-12-29 8:04

Noga z gazu w samochodach, ostrożnie chodzić muszą także piesi. I to bardzo ostrożnie. Wczoraj (28.12) wieczorem i dzisiaj rano padał marznący deszcz. Od wielu godzin mamy do czynienia ze "szklanką" na ulicach. Wiąże się to też z wieloma utrudnieniami.

Cóż tu więcej dodać. Szczęście mają ci, którzy dzisiaj z domów nie muszą wychodzić. Niebezpieczne jest już samo wychodzenie z budynków. Chodniki są mocno oblodzone, niestety na osiedlach często przy tym nieposypane. Trzeba chodzić powoli i bardzo ostrożnie. Główne arterie komunikacyjne w mieście w miarę przejezdne. Uważać trzeba na bocznych, a zwłaszcza na osiedlowych, które aż się błyszczą.

Główne arterie komunikacyjne w mieście w miarę przejezdne. Uważać trzeba na bocznych, a zwłaszcza na osiedlowych, które aż się błyszczą. Jeszcze gorzej jest na drogach w Powiecie Gorzowskim.

MATRIX Zmartwychwstania. Trenuj jak Neo | ESKA XD - Fit vlog #38

Internauci donoszą od rana o fatalnych warunkach chociażby na starej "trójce". Po godzinie 7. TIR tam stanął w poprzek i zablokował drogę. Ta chwilę po 8. wciąż była zablokowana. "Szklanka" także na trasach, Lubiszyn - Tarnów, Gorzów - Santok i to zarówno przez Czechów, jak i przez Wawrów.

Ta druga też co chwilę z zatorem. Na lodzie nie radzą sobie pojazdy ciężarowe. W Ściechowie zakopała się piaskarka, bardzo ślisko jest także w Dzierżowie i Prądocinie, oraz na trasie Witnica Gorzów. Po prostu: noga z gazu. Jeżeli nie musicie wyjeżdżać/wychodzić z domu, to tego nie róbcie.

Drogowcy wciąż pracują chociażby na Słonecznej, Chrobrego, Mieszka I, Olimpijskiej czy Długosza. Zwłaszcza na tej ostatniej prace niemiłosiernie się przeciągają. To samo dotyczy się ulicy Batalionu Zośka.

Pamiętajcie, że znów działają światła na rondzie Santockim. Zdarzają się sytuacje, że ktoś nawykowo przejedzie na czerwonym. Pamiętajcie, żeby koniecznie przed wjazdem na rondo zerknąć, jakie światło pali się na sygnalizacji świetlnej.

O warunkach na drogach napisałem już wiele, teraz kilka słów o tych pogodowych. Teraz jeszcze temperatura w Gorzowie kręci się w okolicach zera. Po 10 ma już być jednak dodatnia. Jest jednak bardzo wilgotno, więc odczuwalna z automatu spada o kilka kresek. Może dzisiaj przyjść odwilż, ale możliwe, że jeszcze całej roboty nie wykona. Do sylwestrowego piątku będzie już tylko cieplej. Teraz bardzo mgliście w Gorzowie. Możliwe delikatne opady między 12 a 13.

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych