Gorzów: szpital

i

Autor: SG Gorzowski szpital w czasach pandemii.

Gorzów: Koronawirus u pracowników szpitala! 10 ma wynik dodatni, 20 jest na kwarantannie

2020-10-02 16:28

Sytuacja w gorzowskim szpitalu jest poważna. U 10 pracowników stwierdzono wirusa, kolejnych 20 trafiło na kwarantannę. Zarząd szpitala przyznaje, że jeżeli sytuacja będzie się rozwijała w tym kierunku, może to zagrozić funkcjonowaniu lecznicy. Na tę chwilę szpital sobie radzi i jest w stanie zapewnić opiekę pacjentom.

COVID-19 uderza w gorzowski szpital. 10 pracowników ma koronawirusa. Kolejnych 20 jest na kwarantannie. To osoby z wynikiem ujemnym, ale miały bezpośredni kontakt z zarażonymi. To dane z piątku (2.10). Część chorych trafiła do izolatorium, pozostali są na kwarantannie domowej. Wiceprezes Robert Surowiec przyznaje, że to poważna sytuacja, która może zagrozić funkcjonowaniu szpitala.

Na miejscu mamy dużo mniej lekarzy. Jeżeli ta sytuacja będzie się tak rozwijała, realnie zagrozi to funkcjonowaniu szpitala. Na dzisiaj sobie z tym radzimy. Jesteśmy jeszcze w stanie obsłużyć naszych pacjentów – mówi Robert Surowiec wiceprezes WSzW w Gorzowie.

Gorzów: szpital

i

Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Zarząd zaapelował do wszystkich pracowników, żeby zachowywali się odpowiedzialnie poza szpitalem. Piątek to także nowy rekord, jeżeli chodzi o zakażonych w gorzowskim szpitalu. Jak podał na swoim Facebooku Robert Surowiec w lecznicy jest 21 osób jest z dodatnim wynikiem, z tego 11 z Gorzowa.​

Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?