gorzów korona więcej

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Więcej chorych w Gorzowie i okolicach.

Czy gorzowian czekają nowe OGRANICZENIA w związku z koronawirusem?

2020-10-02 14:20

Tak może się stać jeżeli liczba zachorowań ciągle będzie rosła. W ostatnich dniach w Lubuskiem mamy codziennie po kilkadziesiąt nowych zachorowań. Ministerstwo Zdrowia od przyszłego tygodnia ma zaostrzyć klasyfikacje do stref żółtej i czerwonej.

Gorzów znalazł się na tak zwanej liście zagrożonych powiatów. Tak samo Zielona Góra, która ma najwięcej stwierdzonych przypadków- 163, Gorzów nieco mniej, bo 123. Jeżeli liczba będzie nadal rosła, to mieszkańcy mogą się spodziewać wprowadzenia nowych obostrzeń.

W piątkowy poranek (2.10) służby wojewody lubuskiego poinformowały o 26 potwierdzonych nowych pacjentach. Najwięcej- siedem osób pochodzi z Zielonej Góry, pięć z powiatu międzyrzeckiego i jedna z powiatu gorzowskiego. Są niestety dwie ofiary: 72-latka z Zielonej Góry oraz 77-latek z powiatu żagańskiego. Tym samym liczba zgonów wzrosła do 21.

W województwie w tym tygodniu przybyła spora liczba zakażonych: w czwartek (1.10) 28 osób, a w środę (30.09) 33- w tym aż 15 mieszkańców Gorzowa. Od początku pandemii na COVID-19 zachorowały 1072 osoby, z czego ponad 800 wyzdrowiało.

Wielomilionowe inwestycje w lubuskich szpitalach
Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?