gorzów korona rekord

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pozytywnych wyników testów coraz więcej.

15 mieszkańców Gorzowa z koronawirusem!

2020-09-30 15:15

Takiej dobowej liczby zarażeń w naszym mieście jeszcze nie było. Przybywa chorych i raczej trzeba się spodziewać, że lepiej nie będzie. Choć dotychczas dodatnie wyniki miało po kilka osób dziennie. Cały czas trzeba stosować środki ostrożności.

Dezynfekcja rąk, odległość i noszenie maseczki w miejscach publicznych jest nadal konieczne. Środowe statystki dotyczące Gorzowa mogą niepokoić. U 15 osób stwierdzono zarażenie nowym patogenem. Większość jest w dobrym stanie.

- Pięć osób jest hospitalizowanych w Gorzowie, pozostali w izolacji domowej. Pacjenci to kobiety i mężczyźni, rozpiętość wiekowa jest bardzo szeroka. Wśród nich nie ma młodych mieszkańców czyli uczniów gorzowskich szkół - poinformował Karola Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Jeśli chodzi o gorzowskich uczniów, to przypomnijmy, ponad trzystu jest objętych izolacją. Ma ona potrwać do końca tygodnia w SP nr 17 i nr 5, w Zespole Szkół Ekonomicznych oraz w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego.

W środę nowe zakażenia, pięć, stwierdzono także w powiecie gorzowskim, a w całym województwie 33. Od początku pandemii na COVID-19 zachorowało 1018 lubuszan, a prawie 800 wyleczono. 19 osób zmarło.

Szczepionka na koronawirusa? Wirusolog wskazuje możliwości! [Super Raport]
Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?