gorzów stalowcy1

i

Autor: facebook.com/StalGorzów1947 O największą dotację stara się Stal Gorzów.

Gorzów: Kluby chcą dużo więcej pieniędzy niż ma miasto! Wiemy kto i o ile kasy się stara

2021-02-03 19:16

Urzędnicy dzielą pieniądze na sport zawodowy i promocję miasta przez sport. Na oba konkursy złożono 18 ofert na około 7,5 miliona, a miasto ma około 3 miliony 700 tysięcy złotych - około milion na promocję, a resztę na sport zawodowy. Zabraknie prawie 4 miliony złotych.

Olbrzymie zainteresowanie klubów miejską kasą oznacza, że większość z nich prawdopodobnie otrzyma dużo mniej pieniędzy niż planowało. A trzeba pamiętać, że miejska dotacja to ważny składnik klubowych budżetów.

O największe dofinansowanie ubiega się Stal - ponad 3 miliony na żużel i 500 tysięcy na piłkę ręczną. AZS AJP stara się o milion 900 tysięcy dla koszykarek. 

Gorzów Warta

i

Autor: mz O pieniądze stara się także piłkarska Warta.

Pół miliona złotych chce dostać na AZS AWF na kajakarzy, wioślarzy i lekkoatletów. Piłkarska Warta złożyła wniosek na ponad 700 tysięcy złotych. O dotację starają się także tenisiści stołowi, floorbaliści, piłkarze wodni i szachiści.

Kto dostanie pieniądze? Dowiemy się za nieco ponad dwa tygodnie, bo wtedy wnioski będą rozpatrywane.

Przypomnijmy: w tych konkursach mogą startować jedynie kluby, które mają zespoły w rozgrywkach centralnych m.in. dlatego swojej oferty nie złożył piłkarski Stilon.

Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15