Gorzów: mikołaje

i

Autor: SG Pierwszy spływ odbył sie rok temu.

Gorzów: Kłodawką popłynęło kilkunastu Mikołajów i Mikołajek.

2020-12-07 15:56

Członkowie gorzowskiego Stowarzyszenia EuroJumelages zorganizowali mikołajkowy spływ Kłodawką. Odbył się po raz pierwszy. Mikołajów w kajakach mogli zobaczyć mieszkańcy spacerujący szlakiem pieszo-rowerowym wzdłuż rzeki. Widok ten największe wrażenie robił na maluchach.

Dzieci oniemiały - Mikołaj w kajaku... i to nie jeden. W Gorzowie brak śniegu nie jest przeszkodą dla świętego. Udowodnili to w niedzielę (06.12) członkowie Stowarzyszenia EuroJumelages. Po raz pierwszy zorganizowali mikołajkowy spływ Kłodawką. Armada 10 kajaków ruszyła z ulicy Chodkiewicza, a celem był Park Wiosny Ludów. Po drodze mijali gorzowian spacerujących traktem wzdłuż rzeki. Najwięcej radości miały dzieci i o to w tej akcji chodziło.

Przede wszystkim chcemy wywołać uśmiech wśród mieszkańców wędrujących ścieżką pieszo-rowerową w parku. Żeby mogli trochę zobaczyć, pocieszyć. Żeby dzień spędzić nie tylko w sklepach ale i na świeżym powietrzu - mówi Ireneusz Kalitko ze Stowarzyszenia EuroJumelages, organizator spływu.

Gorzów: mikołaje

i

Autor: SG Mikołaje musieli pokonywać niemałe trudności, żeby dotrzeć do dzieci.

Najmłodsi obdarowani zostali słodyczami. Stowarzyszenie spływy organizuje od kilku lat. Odbywają się one wiosną, jesienią, wtedy kiedy stan rzeki na to pozwala. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w takim wydarzeniu powinni wejść na stronę lub Facebook Stowarzyszenia EuroJumelages.

Gorzów: mikołaje

i

Autor: SG

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: