Gorzów: kładka

i

Autor: Stiopa/wikipedia.org Czy gorzowianie będą mogli ponownie przekraczać Wartę kładką przy moście kolejowym? (fot. archiwum)

Gorzów: Kładka dla pieszych przy moście żelaznym może powstać. Jaki warunek trzeba spełnić?

2022-11-28 17:27

Przeprawa ma powstać przy okazji przebudowy odcinka kolejowego Gorzów - Międzychód, w ramach Kolej plus. Cały problem w tym, że na razie projektu nie ma wśród tych, które otrzymały finansowanie. Gorzowskie przedsięwzięcie znajduje się tuż pod kreską. Ale władze miasta liczą, że się uda.

Będzie Kolej plus, będzie kładka dla pieszych. Jest szansa na przeprawę przy moście kolejowym w Gorzowie. ​Przyznajmy, dosyć odległa. Miasto chce, żeby kładka powstała przy okazji modernizacji linii kolejowej do Międzychodu w ramach programu Kolej plus. Przeprawa miałaby być w tym samym miejscu, czyli przy moście żelaznym.

Wskazaliśmy w dokumentacji potrzebę odbudowy tej kładki. Po to, żeby wykazać m.in. że mieszkańcy Zawarcia, Zakanala potrzebują łatwiejszego dojścia chociażby na dworzec kolejowy. Już nie wspomnę, że poprawi to przemieszczanie się w mieście - mówi Karol Waldmann, z urzędu miasta:

Żeby plany z kładką się ziściły projekt modernizacji linii kolejowej Gorzów Międzychód musi znaleźć finansowanie w ramach programu Kolej plus. Na razie jest na pierwszym miejscu, ale na liście rezerwowej. Miasto nie traci nadziei i liczy, że znajdzie się wśród zadań do realizacji. Urzędnicy szanse widzą w tym, że któryś z samorządów zrezygnuje z realizacji projektu zakwalifikowanego do finansowania.

Quiz. Jedzenie na literę W

Pytanie 1 z 15
Wasabi to: