Lodowisko

i

Autor: Canva Pro

LODOWISKO

Gorzów: Kiedy lodowisko zostanie otwarte? Mieszkańcy czekają, by pojeździć na łyżwach!

2023-11-07 14:41

Coraz niższe temperatury sprawiają, że mieszkańcy Gorzowa z zaciekawieniem zaczynają spoglądać w stronę lodowiska "Słowianki". Kiedy obiekt zostanie uruchomiony i będzie można pojeździć na łyżwach?

Lodowisko w Gorzowie

Nie tylko latem, ale i zimą nie brakuje ciekawych atrakcji na świeżym powietrzu. Można jeździć na sankach, łyżwach, a nawet nartach, chociaż tą ostatnią aktywność trudno byłoby uprawiać w Gorzowie. Co innego jazda na łyżwach!

Do dyspozycji mieszkańców w sezonie jesienno-zimowym pozostaje lodowisko "Słowianki" znajdujące się przy ulicy Słowiańskiej, nieopodal kompleksu basenów (do obu obiektów przynależy jeden parking).

Lodowisko jest zadaszone i zajmuje wymiary 24mx48m. Można się tu ślizgać na własnych łyżwach bądź też skorzystać z wypożyczalni.

Kiedy lodowisko zostanie otwarte?

Lodowisko uruchamiane jest dopiero wtedy, gdy pozwalają na to warunki pogodowe. Musi być odpowiednio chłodno, by lód się nie topił, a jazda na łyżwach była czystą przyjemnością! Z technicznego puntu widzenia, żeby przygotować lodowisko potrzeba przynajmniej kilku nocy pod rząd z temperaturą w granicach zera. 

Póki co Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne "Słowianka" nie podało jeszcze oficjalnej daty uruchomienia lodowiska. Prawdopodobnie, wzorem ubiegłych lat, nastąpi to w połowie listopada (w ubiegłym roku lodowisko ruszyło dokładnie 18.11). Prawdopodobnie, bo synoptycy zapowiadają, że pierwsze mrozy poczujemy w Gorzowie dopiero w grudniu!

Na oficjalnej stronie "Słowianki" pojawił się już jednak komunikat zapraszający klientów na sezon 2023/2024, który wystartuje "już wkrótce".

Tłumy przywitały nowego zawodnika Stali Gorzów. Co powiedział prezes klubu?

Sonda
Umiesz jeździć na łyżwach?
Mieszkanka Krzyża jeździła po chodniku... na łyżwach!