Gorzów: boisko Małyszyn

i

Autor: Michał Chudy Boisko w Małyszynie jeszcze przed renowacją.

Gorzów: Futbol amerykański znalazł swój dom w Małyszynie. Stare boisko dla Grizzlies

2021-03-15 17:54

Trzy lata starania przyniosły efekt, Grizzlies Gorzów mają swoje boisko. Zanim jednak zaczną na nim grać muszą je zrewitalizować. Obiekt w Małyszynie ma być gotowy na koniec czerwca. Będą z niego korzystali zawodnicy futbolu amerykańskiego, ale także innych klubów.

Gorzowscy zawodnicy futbolu amerykańskiego będą mieć własne boisko. Urzędnicy zdecydowali, że Zespół Grizzlies będzie gospodarzem stadionu piłkarskiego w Małyszynie, który kiedyś należał do Kłosa. Niedźwiadki od 3 lat starały się o własny obiekt, wcześniej m.in. korzystali ze stadionu Stali. Stadion w Małyszynie zostanie gruntownie odnowiony. Na prace przeznaczono 130 tysięcy złotych m.in. wymieniona zostanie murawa.

Wszelkie informacje są już załatwione, a nawet budżet na rewitalizację jest już na tyle ogarnięty, że najprawdopodobniej z końcem marca zaczniemy wymianę murawy. Planujemy pod koniec czerwca mieć gotową płytę boiska oraz kontenery na szatnie - mówi Michał Chudy, prezes Stowarzyszenia Futbolu Amerykańskiego Grizzlies.

Z odnowionego obiektu korzystać będą nie tylko amerykańscy futboliści. Charakterystyczne linie jardów będą rysowane tylko przed spotkaniami ligowymi. Stowarzyszenie zamierza wynajmować boisko gorzowskim klubom piłkarskim. Planowane są tam również festyny rodzinne. Pierwsze imprezy powinny odbyć się już w czasie najbliższych wakacje.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...