Gorzów: Warta

i

Autor: SG Na Warcie w tym roku fontann nie będzie.

Gorzów: Fontann na Warcie nie ma i nie będzie. Przynajmniej w tym roku

2021-06-07 17:22

Zły stan techniczny pływających wodotrysków spowodował, że tego lata nie będą zacumowane przy nadwarciańskich bulwarach. Czy fontanny wrócą? To zależy co na ich temat powiedzą fachowcy. Jednak z pewnością w tym roku nie wrócą.

Tego lata fontann na Warcie nie będzie. ​Zacumowane zwykle po obu stronach Mostu Staromiejskiego wodotryski wysłużyły się. Ich stan techniczny nie pozwala położyć ich na wodzie. Urządzenia są obecnie zmagazynowane i czekają na lepsze czasy.

Jeśli w procesie konsultacji z fachowcami okaże się, że są jeszcze szanse na to, że można je jeszcze naprawić i taka naprawa przyniesie taki efekt, że one jeszcze posłużą, że będzie gwarancja, że będą mogły działać bez zarzutu, to tak się stanie - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Z całą pewnością gorzowianie nie zobaczą ich w tym sezonie. Pływające fontanny pierwszy raz pojawiły się przy bulwarze w 2011 roku. Urządzenia nie tylko wystrzeliwały w górę wodę, ale miały także zamontowane ledowe, kolorowe podświetlenie. Szczególnie urokliwie wyglądały po zmroku. Podobny wodotrysk montowany był również na stawie w Parku Wiosny Ludów. W tym roku również on nie będzie cieszyć mieszkańców. Trwa renowacja parku. Ze stawu spuszczono wodę i wkrótce rozpocznie się jego odmulanie.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?