gorzów oszust tel 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policja

Gorzów: Fałszywy bankowiec wzbogacił się o ćwierć miliona złotych

2024-03-04 15:12

Spore straty poniosły dwie gorzowianki. W piątek [1.03] do policjantów zgłosiła się 76-latka, a kilka dni wcześniej tą samą metodą oszukana została 36-latka. Obie uwierzyły w zmyśloną historię i oddały przestępcom swoje oszczędności.

Do kobiet zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Poinformował, że na ich konta wpłynął wniosek o pożyczkę. Gorzowianki zaprzeczyły, by je składały. Wtedy usłyszały, że ich pieniądze są zagrożone. Wiarygodności całemu zdarzeniu dawały telefony od rzekomego prokuratora.

Kobiety przez cały czas były na linii telefonicznej z oszustem. Ten polecił im wypłacić oszczędności z kont, lokat, a następnie wpłacić do bankomatu na konta oszustów za pośrednictwem kodów BLIK. W ten sposób w sumie "dostali" 250 tysięcy złotych. Gdy gorzowianki zorientowały się, że to wyłudzenie, było za późno.

gorzów oszust tel 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i powściągliwości w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za członków rodziny, pracowników banków, prokuratorów czy policjantów. Przestępcy używają wszystkich dostępnych metod, aby dorobić się kosztem innych. W gorzowskiej komendzie w ubiegłym roku odnotowano 660 takich oszustw.

Wypadek w Szczecinie 17 osób rannych

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?