Gorzów: solaris

i

Autor: Adrian Grycuk/wikimedia.org Autobus elektryczny marki Solaris.

Gorzów: Ekologiczne autobusy oczami dzieci

2021-08-16 15:03

Najmłodsi gorzowianie zdecydują jak będą wyglądały pierwsze elektryczne autobusy. Miasto zachęca do udziału w konkursie plastycznym dzieci z klas 1-3. Najlepsze prace zostaną wydrukowane na ogromnych naklejkach i znajdą się na elektrycznych Solarisach. Na uczestników czekają też atrakcyjne nagrody.

Ekologia na elektrycznych autobusach. Do końca sierpnia gorzowski magistrat czeka na prace plastyczne na konkurs „Chodź, pomaluj… eko-autobusy”. Udział mogą wziąć uczniowie klas 1-3. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Zadaniem dzieci jest stworzenie obrazków o tematyce ekologicznej. Komisja konkursowa we wrześniu wybierze 5 najlepszych prac. Zostaną one wydrukowane na wielkoformatowych naklejkach i pojawią się na pierwszych elektrycznych autobusach, które trafią do Gorzowa. Dodatkowo autorzy wybranych prac otrzymają nagrody: za pierwsze miejsce elektryczną hulajnogę, za drugie ipad, a za trzecią lokatę konsolę do gier. Autorzy którzy zajmą 4 i 5 miejsce otrzymają zestaw gadżetów. Ekologiczne obrazki trzeba wykonać na kartkach formatu A4 lub A3, kredkami, farbami, można zrobić też wycinanki.

Prace należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą na adres: Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp., z dopiskiem „Ekologia na autobusach – konkurs plastyczny”. Termin upływa 31 sierpnia. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie miasta.​

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?