gorzów rozpraw sąd

i

Autor: Fragles Wyrok zapadł podczas trzeciej rozprawy.

Gorzów: Dożywocie dla Maksymiliana S. za ZABÓJSTWO na strzelnicy [AUDIO]

2020-06-18 18:28

Ofiarą jest 42-letnia Katarzyna Ch., instruktorka strzelectwa w Nietoperku. Życie mógł stracić także jej mąż. Wyrok zapadł bardzo szybko, w czwartek (18.06) tylko po trzech dniach rozpraw. Sąd nie uwierzył wyjaśnieniom oskarżonego.

Sędzia podczas trzech rozpraw (15, 17 i 18.06) wysłuchał świadków tragicznego zdarzenia, męża Andrzeja Ch. oraz biegłych, którzy wykonali opinie batalistyczne i psychiatryczne. Maksymilian S. od momentu zatrzymania twierdził, że nie chciał zabić instruktorki, że trzy strzały oddał przypadkowo. Z kolei do mężczyzny pobiegł po pomoc i nie pamięta, by strzelał. W to nie uwierzyła ani prokuratura ani sąd. 

Posłuchaj co o wyroku mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu:

Wyrok jest nieprawomocny, obrońca może złożyć apelację. Ponad rok  24-latek przebywał w areszcie i ten czas został mu zliczony na poczet kary.

Przypomnijmy- dramat wydarzył się 14 czerwca ubiegłego roku w Nietoperku koło Międzyrzecza. Maksymilian S. ćwiczył strzelanie do tarczy. W pewnym momencie obrócił się i wystrzelił w kierunku 42-latki. Kobieta raniona w klatkę piersiową zginęła na miejscu. Następnie próbował strzelić do jej męża, ale pistolet... zaciął się.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?