Warta i Stilon zagrają w wojewódzkim Pucharze Polski

i

Autor: Stefan Kasprzyk/Warta Gorzów/facebook.com Warta i Stilon zagrają w wojewódzkim Pucharze Polski

Gorzów: Czas na poważne granie! Warta i Stilon zagrają o Puchar Polski

2020-07-17 12:44

Piłkarze Warty Gorzów oraz Stilonu Gorzów zagrają w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rozgrywki zostaną wznowione po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Mecze odbędą się już w sobotę (18.07).

Przeciwnik Warty - Błękitni Lubięcin to drużyna z zielonogórskiej A-klasy. Faworyt jest tylko jeden ale Warciarze do Lubięcina jadą w pełnym skupieniu.

- Jednym z celów na ten sezon jest walka o zwycięstwo w tych rozgrywkach. Chcemy je wygrać ale nie ukrywam, że te mecze pucharowe dadzą odpowiedź na pytania o pierwszy skład na rozgrywki ligowe. Żebyśmy mogli za trzy tygodnie na hasło najsilniejszy skład mogli wymieniać nazwiska a nie przypuszczenia - powiedział nam Paweł Wójcik, trener bordowo-granatowych.

Spotkanie w Lubięcinie rozpocznie się o godzinie 18. Dwie godziny wcześniej, o 16 drugi gorzowski klub- Stilon- zmierzy się w rozgrywkach pucharowych w Skwierzynie z tamtejszą Pogonią. Oba zespoły w tym roku będą grać na poziomie IV-tej ligi.

Zwycięzcy meczów awansują do ćwierćfinałów. Te zaplanowano na 22 lipca. Półfinały mają się odbyć tydzień później czyli 29 lipca.

Zwycięzcę tegorocznych rozgrywek poznamy 5 sierpnia. Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się w Zbąszynku.

W ubiegłym roku wygrał Stilon pokonując w finale Wartę Gorzów 2:1.

Piłkarze Warty Gorzów podczas pierwszego sparingu
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?