Kostrzyn: 35 nielegalnych imigrantów zamkniętych w busie! Szokujący obrazek

i

Autor: KMP Gorzów Wielkopolski 35 nielegalnych imigrantów z Iraku próbowało dostac się do Niemiec.

Gorzów: 35 Irakijczykami zajmuje się Straż Graniczna

2021-10-20 16:43

Celem 35 Irakijczyków były Niemcy. Polscy pogranicznicy zatrzymali ich w Kostrzynie. Teraz cudzoziemcy przebywają w gorzowskim oddziale Straży Granicznej. Są przesłuchiwani, posiadają paszporty, ale na terenie Polski przebywają nielegalnie.

Trwają przesłuchania imigrantów, którzy zostali zatrzymani w Kostrzynie. Są to Irakijczycy, którzy chcieli dostać się do Niemiec. Aktualnie przebywają w placówce Straży Granicznej w Gorzowie. Mają przy sobie paszporty i pieniądze. Zostali już przebadani na obecność koronawirusa, wszyscy są zdrowi. Granice nielegalnie próbowało przekroczyć 35 osób w tym cztery kobiety, troje małoletnich i 28 mężczyzn. Cudzoziemcy są teraz przesłuchiwani.

Cudzoziemcy po kilkuletniej podróży w bardzo złych warunkach byli wycieńczeni i konieczne było udzielenie im pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe. Żaden z cudzoziemców nie posiada dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terenie Polski - mówi Joanna Konieczniak, rzecznik NOSG.

Przedstawiciele Straży Granicznej nie chcą wypowiadać się na temat przyszłości zatrzymanych Irakijczyków. Kierowcy, który ich przewoził, 25- letniemu obywatelowi Rumunii mogą być postawione zarzuty ​pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter