śmietniki

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Gorzów: Ceny za śmieci wzrosnąć muszą

2022-04-20 12:48

Nie ma szans na utrzymanie aktualnych stawek za wywóz opadów. Takiego zdania jest prezes miejskiej spółki Inneko - Łukasz Marcinkiewicz. Na utrzymanie 32 złotych od osoby liczyli mieszkańcy Gorzowa i ościennych gmin.

Może się to jednak okazać niemożliwe w przypadku aż trzyletniego kontraktu. Tym bardziej, że najniższe oferty w niektórych rejonach były niższe niż przy przetargu z 2020 roku. Mówi Łukasz Marcinkiewicz:

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

A w międzyczasie pojawiła się szalejąca inflacja i regulacje związane z Polskim Ładem, które implikują kolejne wysokie koszty. Więc w moim przekonaniu, ale to jest moja ocena, te stawki po prostu są odstające od rzeczywistości.

Przypomnijmy - MG6 przetarg rozstrzygnęło na początku kwietnia. Najniższą ofertę we wszystkich trzech rejonach złożyła firma Komunalnik. Inneko z wynikami się nie zgadza i odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej.

Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się rozstrzygnięć, nie ma na to maksymalnego ustawowego terminu. Umowy z poprzednimi wykonawcami zostały awaryjnie przedłużone do końca maja.

QUIZ. Przy tych hitach każdy tupie nóżką! Czy znasz słowa tych piosenek? My zaczynamy, wy kończycie!

Pytanie 1 z 10
"Ja uwielbiam ją. Ona tu jest i tańczy dla mnie, bo dobrze to wie, że porwę ją..."