Gorzów: budżet obywatelski (fot. archiwum)

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Budżet Obywatelski w Gorzowie działa od 10 lat (fot. archiwum).

Gorzów: budżet obywatelski 2023 na nowych zasadach?

2021-11-15 16:40

Zdecydują o tym radni na listopadowej sesji. Zmian chcą mieszkańcy, którzy ocenili tegoroczną edycję. Chodzi o to, żeby nie grupować zadań w kategorii ogólnomiejskiej, publikować na BIP-ie odwołania wraz z odpowiedziami urzędu, wreszcie, żeby zgłoszony pomysł był rozpatrywany, musi go zaprezentować na spotkaniu autor.

Szykują się zmiany w gorzowskim budżecie obywatelskim. To wynik oceny tegorocznej edycji przez mieszkańców. Co ma się zmienić? Zgłoszony do budżetu obywatelskiego pomysł będzie musiał zaprezentować publicznie pomysłodawca.

Wniosek, żeby mógł być dalej procedowano podczas głosowania musi być zaprezentowany i poddany pod dyskusję na spotkaniu dyskusyjnym w danej kategorii. Wiązałoby się to z tym, że jeżeli mieszkaniec, który jest autorem wniosku nie stawi się na spotkaniu dyskusyjnym, to wniosek zostanie potraktowany jako wycofany - mówi Klaudia Jodłowska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w takim spotkaniu może wyznaczyć swojego przedstawiciela. Nie będzie także można grupować pomysłów w kategorii ogólnomiejskiej a odwołania wraz z odpowiedziami maja być publikowane w BiP-ie.

Propozycje zmian w budżecie obywatelskim przedstawione zostaną radnym na listopadowej sesji. Jeżeli rajcy je przyjmą, to wejdą w życie od przyszłorocznej edycji.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet możliwy tylko jeśli jesteś chodzącą encyklopedią

Pytanie 1 z 10
Ile razy wybory prezydenckie po 1989 roku zostały w naszym kraju rozstrzygnięte w pierwszej turze?