Gorzów: MZK

i

Autor: SG

Gorzów: Bilety MZK bez zmian. Miasto będzie szukać pieniędzy w inwestycjach

2022-06-22 16:29

Prezydent Gorzowa wycofał z dzisiejszej sesji projekt uchwały, który zakładał podniesienie cen biletów za przejazdy miejskimi autobusami i tramwajami. Nie znaczy to, że sytuacja MZK nagle się poprawiła. Żeby ratować przewoźnika miasto będzie musiało zrezygnować z części planowanych inwestycji.

Zamiast podwyżek cen biletów, cięcia w inwestycjach. ​Prezydent Gorzowa wycofał z środowej (22.06) sesji planowaną podwyżkę cen biletów na miejskie autobusy i tramwaje. Zapowiedział także, że nie będzie już do tego wracał, bo nie chcą tego radni i mieszkańcy. Pieniądze dla MZK trzeba jednak znaleźć, więc cięcia dotkną inwestycje.

Na razie nie możemy określić z jakiej inwestycji, ponieważ to przeliczanie jest bardzo płynne. Ceny paliwa idą w górę, WIBOR idzie w górę, inflacja idzie w górę. Trzeba będzie zrezygnować z większej liczby zadań, które nie zostały jeszcze rozpoczęte - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Cena biletu jednorazowego, normalnego pozostaje zatem na poziomie 3 zł, za miesięczny trzeba zapłacić 92 zł. Miasto utrzyma także wszelkie zniżki i promocje jakie obowiązują na przejazdy gorzowską komunikacją.

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?