Tymczasowe rondo zostanie rozebrane

i

Autor: mz Tymczasowe rondo zostanie rozebrane

Gorzów: Bez ronda i z pierwszeństwem. Zmiany na ul. Myśliborskiej już od dzisiaj! [WIDEO]

2020-07-28 13:40

We wtorek (28.07) późnym popołudniem zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej, Mironickiej i Dobrej. Kierowcy, patrzcie na znaki!

Wykonawca przebudowy drogi zajmie się sieciami podziemnymi stąd konieczne zmiany. Firma chce wykonać kanalizację deszczową. Zmiany czekają głównie kierowców.

Jak będzie wyglądał ruch w tym miejscu? wyjaśnia Michał Tepper, kierownik budowy, posłuchaj:

Swoje miejsce zmieni przystanek autobusowy w kierunku Baczyny. Znajdzie się za skrzyżowaniem z ulicą Mironicką, a dojście z przystanku do ul. Dobrej wyznaczone zostanie nowym, tymczasowym przejściem dla pieszych. Wszystkie zmiany zostaną odpowiednio oznakowane.  

Prace w okolicach skrzyżowania Myśliborskiej, Dobrej i Mironickiej  będą odbywać się aż do zakończenia całej przebudowy. W dalszym etapie robót ruch samochodów zostanie przerzucony na nową nitkę a firma zajmie się budową docelowego ronda w tym miejscu. Na poboczach powstaje nowy chodnik, częściowo widoczny jest także dojazd do przyszłego ronda od strony ulicy Dobrej. Docelowe rondo zlokalizowane będzie bliżej trasy S3. Jak zapowiada wykonawca, dwoma nitkami ulicy Myśliborskiej powinniśmy pojechać pod koniec września. Do października potrwają prace porządkowe na placu budowy.

Gotowa już jest ścieżka rowerowa na odcinku od ulicy Berlińskiej do Dobrej. W całości powinna być przejezdna również do końca września.

Cała przebudowa kosztuje 18 milionów złotych.Tymczasowe rondo w Gorzowie zostanie rozebrane