Parking budowany jest z kostki ażurowej

i

Autor: mz Parking budowany jest z kostki ażurowej

Gorzów: Nowy parking...z myślą o ekologii. Na Piaskach trwa przebudowa miejsc parkingowych

2020-07-27 17:00

Przy ulicy Kuratowskiej w Gorzowie​ przebudowywane są stare miejsca parkingowe. W miejscu zniszczonych, betonowych płyt pojawił się ażurowy pol bruk. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

W ubiegłym roku podczas spotkań dyskusyjnych mieszkańcy osiedla zdecydowali m.in. o przebudowie starego parkingu. Ten został wybudowany w latach 80-tych minionego stulecia, w czasach kiedy powstawało osiedle . Po prawie trzydziestu latach użytkowania doczekał się remontu. Ma być więcej miejsca dla aut okolicznych mieszkańców a ponad to miejsce będzie przyjazne środowisku.

Inwestycja powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni

i

Autor: mz Inwestycja powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni

- Została już ściągnięta stara betonowa nawierzchnia, zastąpiliśmy ją kostką eko-behaton. Ze względu na układ terenu parkingu i duże spadki, nadmiar wody będzie mógł wsiąkać w ziemię - powiedział nam Michał Sip z firmy Chećko, wykonawca inwestycji.

Stare płyty zamieniono na ekopolbruk

i

Autor: mz Stare płyty zamieniono na ekopolbruk

W sumie powstaną 22 nowe miejsca parkingowe w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, jej koszt to 134 tysiące złotych.

Prace powinny się zakończyć w ciągu dwóch tygodni.

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Zbierali złom charytatywnie