Z opłaty targowej zwolnieni zostali m.in. handlarze na gorzowskiej giełdzie

i

Autor: mz Z opłaty targowej zwolnieni zostali m.in. handlarze na gorzowskiej giełdzie

Gorzów: Bez opłat targowych w roku 2021. Handlujący na terenie GRH i giełdy zwolnieni. Kto jeszcze?

2021-01-04 15:49

Bez opłat targowych w nowym roku 2021. Handlujący na terenie Gorzowskiego Rynku Hurtowego, giełdy i kilku innych placach należących do miasta lub miejskich spółek są zwolnieni z opłaty.

W ten sposób magistrat chce wesprzeć drobnych sprzedawców, którzy z powodu pandemii ponoszą spore straty np z powodu mniejszej liczby klientów odwiedzających stoiska.

-Zwolnienie z opłaty targowej powinno być wsparciem dla przedsiębiorców, dla tych drobnych przedsiębiorców, którzy sprzedają samodzielnie różnego rodzaju produkty na targowiskach albo za pośrednictwem swoich rodzin- mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik UM w Gorzowie.

Za wynajem powierzchni na targowisku przy Jerzego handlujący musi zapłacić od 16 do nawet 700 złotych. Średnio jest to 200 złotych. Straty poniesione z tego powodu przez miasto zostaną zrekompensowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku opłata nie będzie pobierana od handlarzy dzięki nowym przepisom ustawy o przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Jest to jedna z form pomocy dla przedsiębiorców, którzy przez pandemię znaleźli się w trudnej sytuacji. Z kolei miasto otrzyma za to rekompensatę ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Zwolnienie z opłaty targowej nie oznacza całkowitego braku płatności za miejsce gdzie handlujemy. Tu stawkę ustala właściciel gruntu. Na targowisku przy Jerzego jest to opłata administracyjna, na osiedlowych targowiskach-często opłata za zajęcie pasa drogowego.

Krakowskie targowiska tętnią życiem

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia