Gorzów: hala umowa

i

Autor: SG Podpisanie umowy na budowę hali widowiskowo-sportowej

Gorzów: Umowa na budowę hali widowiskowo-sportowej podpisana. Prace mają potrwać 2 lata

2021-01-04 14:21

Długo oczekiwana budowa gorzowskiej hali staje się faktem. Prezes Słowianki podpisała umowę z firmą Budimex, generalnym wykonawcą. Prace mają ruszyć już w styczniu. Przedstawiciele Budimexu zapewniają, że zmieszczą się w terminie, a to oznacza, że obiekt ma być gotowy za 24 miesiące.

Umowa podpisana, hala ma być gotowa za 2 lata. Długo oczekiwana inwestycja ruszyła. Prezes Słowianki podpisała umowę z generalnym wykonawcą hali widowiskowo-sportowej. We wtorek firma Budimex przejmie plac budowy, zorganizuje go i zacznie działać. Jeszcze w styczniu wycięte zostaną drzewa, później przyjdzie czas na prace ziemne, za rok zobaczymy bryłę obiektu. A za 24 miesiące hala ma być otwarta.

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej i tego, że nikt z nas nie wie co go czeka w tym roku i być może przyszłym, jesteśmy przekonani, że uda się zrobić w terminie, a może nawet wcześniej - mówi Andrzej Schmalenberg, dyrektor oddziału firmy Budimex.

Gorzów: hala umowa

i

Autor: SG Prezydent Gorzowa przekazał prezes CSR Słowianka srebrną kielnię.

Hala, która powstanie przy basenie będzie zarządzana przez Słowiankę. Korzystać z niej będą gorzowskie koszykarki i piłkarze ręczni. Ale nie tylko. Miejska spółka na rok przed ukończeniem budowy ma mieć plan wykorzystania obiektu.

Pojawi się hala, na której będziemy mogli zrobić duże imprezy targowe, gdzie będziemy mogli robić eventy i gdzie pod dachem będziemy mogli zrobić też koncerty. Te imprezy są dla nas równie ważne. Będziemy musieli pogodzić funkcje sportowe z tymi innymi - mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

Gorzowska hala ma być nowoczesnym obiektem na 5000 osób, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz głównej areny powstanie sala treningowa. Całość ma kosztować 89 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?