ankieta

i

Autor: foto. Policja Gorzów

Gorzów; Ankieta warta 100 tysięcy złotych. Oszustki okradły starsze małżeństwo

2022-06-15 13:05

Ankieta miała podwyższyć emeryturę.​ skończyło się na stracie 100 tysięcy złotych. Starsze małżeństwo z Gorzowa straciło spore oszczędności po wizycie fałszywej ankieterki i lekarki.

We wtorek (14.06) w jednym z mieszkań pojawiła się kobieta, przedstawiająca się jako pracownik ZUS-u. Twierdziła, że jej wizyta związana jest z możliwością zwiększenia emerytury. Warunkiem było jednak wypełnienie niezbędnego formularza. Po wyjściu rzekomego pracownika, pojawiła się kobieta, która miała być lekarzem. Prawdopodobnie w czasie rozmowy z seniorami do domu wróciła niepostrzeżenie pierwsza z kobiet i zabrała ukryte w mieszkaniu pieniądze, 100 tysięcy złotych. Starsi mieszkańcy Gorzowa dopiero kilka godzin po zdarzeniu zorientowali się, że zginęły oszczędności i powiadomili funkcjonariuszy, którzy zajmują się sprawą.

Po raz kolejny policja przypomina o zachowaniu dużych środków ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Jeśli zdecydujemy się już wpuścić osoby nam nieznane, nie pozwalajmy, by samodzielne poruszały się po mieszkaniu.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz 40-latka? Kultowy serial PRL bez tajemnic dla prawdziwego fana

Pytanie 1 z 14
Jaki samochód został nazwano "Karwowski" na cześć głównego bohatera Czterdziestolatka?
Czterdziestolatek. Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński)
Horror w DPS w Jordanowie: personel znęca się nad podopiecznymi