Gorzów: AJP

i

Autor: SG Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Gorzów: 5 lat z AJP

2021-08-31 16:16

Akademia im. Jakuba z Paradyża obchodzi 5-lecie. To czas intensywnej pracy i rozwoju uczelni. Akademickość pozwoliła sięgnąć po pieniądze na badania i rozwój naukowy.

Gorzowskie AJP kończy już 5 lat. Z tej okazji odbyło się uroczyste posiedzenie senatu uczelni. 5 lat dla gorzowskiej akademii było czasem intensywnej pracy. Przede wszystkim trzeba było zebrać odpowiednią kadrę, żeby spełnić wymagania stawiane uczelniom akademickim. Z drugiej strony dało to możliwości, których nie miała ówczesna PWSZ.

Nie mieliśmy wcześniej możliwości zdobycia grantów, a tu bez mała 30 mln na badania naukowe i rozwój naukowy uczelni. Nie mielibyśmy też takich możliwości rozwoju kadry, jako że uważano, że uczelnie zawodowe nie muszą mieć pierwszoetatowych profesorów - mówi Elżbieta Skorupska Raczyńska rektor AJP.

Gorzów: AJP

i

Autor: SG Nowe laboratoria na AJP.

Obecnie pod tym względem akademia im. Jakuba z Paradyża znajduje się w pierwszej 30 polskich uczelni. Przed akademią kolejne wyzwania. Wkrótce czeka ją ewaluacja, czyli ocena parametryczna. Sprawdzane będzie, czy AJP spełnia kryteria i może nadawać stopień doktora. Gorzowska uczelnia przygotowuje się do tego od lat. Rektor Raczyńska zapewnia, że akademickość w Gorzowie pozostanie.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?