Gorzów: urząd miasta

i

Autor: SG Gorzowski magistrat.

Gorzów: 1000 zł dla pracowników DPS-ów. Miasto docenia ich pracę w czasach pandemii

2020-10-29 20:47

W czasie koronawirusa sytuacja w gorzowskich DPS-ach jest trudna. DPS 1 jest źródłem COVID-19 w mieście. Zarażonych jest 80 osób, podopieczni i personel. Prezydent postanowił docenić zaangażowanie pracowników, dzięki którym sytuacja w tych placówkach jest pod kontrolą.

Pracownicy DPS-ów dostaną premię. Miasto postanowiło docenić ich pracę w czasie pandemii. Podczas ostatniej sesji (28.10) Rady Miasta prezydent Jacek Wójcicki omówił stan Gorzowa w dobie COVID-19. Odniósł się do sytuacji w domach pomocy społecznej. Przyznał, że w DPS 1 jest ognisko koronawirusa. Zakażonych jest około 80 osób, podopiecznych i pracowników. Sytuacja jest tam szczególnie trudna. Mimo to placówka funkcjonuje, a sytuacja zdrowotna jest pod kontrolą. Miasto docenia to zaangażowanie.

Przekazujemy kolejne wsparcie w postaci dodatków w wysokości 1000 zł dla wszystkich pracowników domów pomocy społecznej. Bo tak naprawdę podobnie jak pracownicy szpitala są oni na pierwszej linii frontu - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Prezydent Wójcicki zaapelował o pomoc dla DPS-ów. Sytuacja kadrowa jest tam trudna i w najbliższych dniach może się jeszcze pogorszyć. Placówki czekają na wolontariuszy, którzy wesprą pracowników DPS-ów w codziennych obowiązkach.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?