Operacje plastyczne

i

Autor: Canva Pro

ZDROWIE

Ginekologia estetyczna. Nietypowe operacje plastyczne... okolic intymnych! Co najczęściej operują sobie kobiety?

2024-01-16 12:40

Operacje plastyczne na dobre weszły już w kanon dzisiejszych czasów. Ostatnio coraz popularniejsze stają się także... operacje plastyczne okolic intymnych. Decydują się na nie przede wszystkim kobiety, które mają za sobą trudny poród, ale również takie, które nie są do końca zadowolone ze swojego życia erotycznego. Jakie "intymne zmiany" chirurdzy wykonują najczęściej? Sprawdziliśmy.

Nie tylko kobiety, ale również wielu mężczyzn decyduje się na dokonanie chirurgicznych zmian w swoim wyglądzie. Niektórzy chcą w ten sposób poczuć się atrakcyjniej, inni chcą zwalczyć pogłębiane latami kompleksy, a dla jeszcze innych to kwestia zdrowia.

W Polsce liczba wykonywanych operacji plastycznych rośnie z roku na rok. Do najpopularniejszych tego typu operacji należy powiększanie piersi, liposukcja, chirurgia powiek czy korekty nosa. Są jednak także operacje dużo mniej popularne, które wciąż stanowią swego rodzaju temat tabu.

Ginekologia estetyczna na topie

Ginekologia estetyczna to dziedzina, która w ostatnim czasie mocno zyskała na popularności. Ma to związek nie tylko z rozwojem medycyny i technologii, ale także z rozwojem świadomości i własnych potrzeb wśród ludzi.

Na tego rodzaju zabiegi i operacje decydują się przede wszystkim panie po ciąży i trudnym porodzie. Zdarza się bowiem, że wydanie na świat dziecka wywołuje tak poważne szkody w sferze intymnej, że kobiety nie tylko nie są w stanie osiągnąć satysfakcji z życia erotycznego, ale też nie są w stanie normalnie funkcjonować.

Ale kobiet, które decydują się na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej jest znacznie więcej.

Operacje plastyczne okolic intymnych. Na jakie operacje i zabiegi najczęściej decydują się kobiety?

Jak się okazuje, najczęściej wykonywaną operacją z zakresu ginekologii estetycznej na świecie jest... redukcja warg sromowych mniejszych, zwana labioplastyką. Ma to związek nie tylko z estetyką, ale także z komfortem, ponieważ wielkość i kształt warg sromowych może prowadzić do różnego rodzaju dolegliwości i utrudnień w codziennym życiu (np. problemy z dopasowaniem stroju kąpielowego, utrudnione siedzenie, niemożność uprawianie niektórych sportów, w tym jazdy na rowerze czy jazdy konno).

Oprócz tego kobiety często decydują się na plastykę pochwy i krocza. Te operacje często podyktowane są trudnymi przeżyciami w trakcie porodu, który niejednokrotnie uszkadza okolice intymne.

Popularne są także korekcja warg sromowych większych (za dużych bądź za małych) oraz korekcja napletka łechtaczki, który w przypadku dużego przerostu prowadzi do znacznego dyskomfortu w wykonywaniu codziennych czynności.

Coraz częściej, do lekarzy specjalistów trafiają również kobiety zmagające się z problemem nietrzymania moczu - i tutaj na ratunek przychodzą zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Miss Polonia Ewa Jakubiec opowiedziała o swoich kompleksach

Sonda
Czy podjąłbyś/podjęłabyś się operacji plastycznej?
Danuta Martyniuk o operacji plastycznej nosa: „Zrobiłam to dla zdrowia… oddychałam tylko jedną dziurką”