Sklep z telefonami

i

Autor: Canva Pro

MARKETING

Gigant w sprzedaży elektroniki Apple zbankrutował! Działał na rynku 40 lat. Gdzie teraz kupić tablet?

2024-03-18 11:14

To fatalne wiadomosci dla wszystkich fanów urządzeń z "jabłuszkiem". Firma Gravis, niemiecki partner Apple w sprzedaży i naprawie artykułów leketronicznych, ogłosił bankructwo i wkróce przestanie istnieć. To oznacza, że klienci nie będą już mieli alternatywy na kupno produków Apple i będą musieli robić zakupy wyłącznie w ich dużych salonach.

Niemiecki sprzedawca elektroniki przestaje istnieć

Gravis, bo o nim mowa, rozpoczął swoją działalność w roku 1986, a to oznacza, że na niemieckim rynku funkcjonował przez cztery dekady! To sieć sklepów będąca jednym z najważniejszych partnerów serwisowych i sprzedawców produktów marki Apple, który na terenie Niemiec posiada około 40 sklepów stacjonarnych.

Niestety, firma nie poradziła sobie z obecną sytuacją rynkową i zmuszona była ogłosić upadłość. Dlaczego?

Powodów jest kilka, w tym m.in. spadek popytu i wzrost sprzedaży online. Kłopoty firmy zaczęły się jeszcze w 2013 roku po przejęciu przez Freenet, gdy rosnąca konkurencja, a zarazem zmieniające się trendy postawiły Gravis w trudnej sytuacji finansowej. Od 2022 roku firma zmaga się już z ujemnym wynikiem sprzedażowym,a to zmusiło zarząd do podjecia decyzji o upadłości.

Sytuacji nie porprawił też restrykcyjny model warunków narzucony przez Apple, który, jak wskazuje Gravis, uniemożliwiał rentowne prowadzenie biznesu w przyszłości.

Gravis zamyka sklepy. Kiedy?

Na razie nie podano jeszcze dokładnej daty zamknięcia wszystkich sklepów sieci Gravis. Jak podaje portal dlahandlu.pl: jeszcze przez jakiś czas forma będzie zatrudniać około 600 osób.

Komórki z dzieciństwa - miałeś taki telefon?

Sonda
Korzystasz z produktów marki Apple?
Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!