Fake news

i

Autor: Canva Pro

FAKE NEWS

Fałszywe informacje na gorzowskich grupach! Nie klikajcie w podejrzane linki

2024-03-09 10:57

W ostatnich dniach na wielu gorzowskich grupach na Facebooku pojawiają się niepokojące wiadomości. Jak czytamy: pijana matka z Gorzowa miała zostawić dziecko w oknie życia i pójść na imprezę. Okazuje się jednak, że to fake, i to dość niebezpieczny.

Obecnie, w dobie cyfryzacji bardzo łatwo jest paść ofiarą oszustw. Cyberprzestępcy są bardzo kreatywni i co rusz wpadają na nowe pomysły wyłudzenia pieniędzy czy też danych poufnych za pośrednictwem Internetu. Uzyskując dostęp do takich informacji mogą później wyczyścić czyjeś konto bądź też dokonać transakcji w imieniu użytkownika. Niejednokrotnie można w ten sposób stracić oszczędności życia!

Fake newsy. Nie wchodź w te informacje!

Informacje, na które w ostatnich dniach mogli trafić użytkownicy zarejestrowani na gorzowskich grupach na Facebooku, wyglądają prawdziwie i niepokojąco.

Gorzów Wielkopolski: Pijana Matka oddała Syna do Okna Życia i poszła do klubu"

Właśnie taki tytuł wyświetlał się mieszkańcom - trzeba przyznać, że zachęca do kliknięcia i przeczytania dramatycznej sytuacji, do jakiej mogło dojść. Mogło, ale nie doszło, bo wspomniane wiadomości to fake i spam.

Kliknięcie w link może grozić utratą danych osobowych, a nawet utratą dostępów i haseł do kont. Uważajcie i nie dajcie się oszukać!

Najlepsze osiedla do życia w Gorzowie

Sonda
Zdarzyło Ci się wejść w SPAM?
Torunianie aresztowani za fałszywe banknoty. Grozi im gigantyczna odsiadka