Ostrzeżenia IMGW w części Polski. W Wielkopolsce odnotowano pierwszy upał w 2023 roku

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

POGODA

Fala upałów nadciąga nad województwo lubuskie. Będzie bardzo gorąco i burzowo.

2023-06-20 9:41

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o nadciągającej fali upałów. Ostrzeżenie obowiązuje dla całego województwa lubuskiego. Nie dość, że będzie gorąco to mogą się jeszcze pojawić burze i silne opady deszczu.

Słupek rtęci coraz wyżej! Gorąco w każdym regonie lubuskiego

IMiGW informuje, że od wtorku (20.06) aż do czwartku (22.06) temperatury w całym województwie mają przekroczyć 30 stopni.

"Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy 17°C" czytamy na stronie insytytutu.

Tak gorąco jeszcze w tym roku nie było! Według obecnych prognoz ponad trzydziestostopniowe upały utrzymają się do czwartku, a potem słupek rtęci nieco spadnie. Wciąż jednak będzie bardzo ciepło, bo nawet do końca lipca ma oscylować w granicach 23-26 stopni.

Prognozowane burze z gradem dla województwa lubuskiego

W najbliższym czasie w Lubuskiem oprócz upałów może się pojawić załamanie pogody. IMiGW ostrzega przed burzami i porywistym wiatrem.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie 25 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad".

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje we wtorek (20.06) w godzinach od 14:00 do 21:00.

Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?
Ja Wam pokażę! Garść porad jak radzić sobie z upałami od Marysi Pawłowskiej z VOX FM