Herbata

i

Autor: Marina Pershina / www.publicdomainpictures.net

UPAŁ

Gorąca herbata zamiast zimnego napoju! To rewelacyjny sposób na ochłodę w upalne dni

2023-06-14 14:14

Wysokie temperatury i intensywne słońce często sprawiaja, że z gorąca aż trudno wytrzymać! Nic dziwnego, że w ciepłe dni szukamy jakichkolwiek sposobó, które przyniosą nam choć trochę ochłody i wytchnienia od uporczywego upału. Większość z nas sięga też wtedy po zimny napój. Jak się jednak okazuje, to duży błąd!

Zimna woda latem? To zły pomysł

To naturalne, że podczas upałów w pierwszej kolejności sięgamy po coś do picia prosto z lodówki lub też dodajemy kostki lodu do wszelkich możliwych napojów. I rzeczywiście, zimny sok lub woda przyniosą nam nieco ochłody, ale... na krótko.

Po początkowym uczuciu ulgi organizm rozpoczyna procesy ogrzewania ciała, co jest reakcją na nagłe ochłodzenie związane z wypiciem zimnego napoju. To z kolei sprawia, że ostatecznie jest nam goręcej niż przed jego wypiciem.

Gorące napoje schłodzą Cię lepiej niż te z lodówki

Jeśli jest Ci gorąco zamiast zimnej wody zrób sobie herbatę. Gorące napoje powodują, że rozszerzają się naczynia krwionośne, co z kolei wpływa na intensywne pocenie się. A to właśnie pot parujący z ogrzanego ciała powoduje jego ochładzanie.

Dokładnie w taki sam sposób działają ostre dania, dlatego latem do każdej potrawy warto dodawać papryczki chili!

Sonda
Czy chcesz, żeby lato 2023 było upalne?
Ja Wam pokażę! Garść porad jak radzić sobie z upałami od Marysi Pawłowskiej z VOX FM