Święto Pieczonego Kurczaka

i

Autor: Moja Gmina Deszczno / www.facebook.com

IMPREZA

Dżem wystąpi podczas Święta Pieczonego Kurczaka! Znamy szczegóły imprezy w Deszcznie

2024-03-20 13:54

To będzie impreza z prawdziwego zdarzenia. Po dwóch latach przerwy do Maszewa, w gminie Deszczno, w wielkim stylu powraca Święto Pieczonego Kurczaka. Jak zawsze oprócz atrakcji kulinarnych nie zabraknie koncertów, które niezmiennie przyciągają rzesze fanów. Tym razem na scenie zagra... Dżem! A to nie koniec niespodzianek. Co jeszcze zaplanowano?

Święto Pieczonego Kurczaka to impreza ciesząca się ogromną popularnością - zjeżdżają na nią tłumy fanów nie tylko z Deszczna, ale także z okolicznych miast i wsi, w tym także z Gorzowa.

W ubiegłym roku, z uwagi na brak środków, impreza została odwołana, ale w tym roku ponownie można się na nią szykować, bo Święto Pieczonego Kurczaka oficjalnie powraca do Deszczna!

Święto Pieczonego Kurczaka 2024

To jedno z najsmaczniejszych wydarzeń w regionie. Święto Pieczonego Kurczaka, jak sama nazwa wskazuje, kręci się wokół... kurczaka (ale nie tylko!). W dniu imprezy odbywają się konkurencje, w których lokalni kucharze czy też koła gospodyń wiejskich rywalizują ze sobą o to kto w najlepszy sposób przyrządzi drób.

Każdy, kto pojawi się na wydarzeniu, będzie mógł spróbować kurczaka zrobionego na wszystkie sposoby! Na miejscu będą także stoiska gastronomiczne serwujące swojskie jadło, czyli pajdy chleba ze smalcem, kiełbasy, itp.

Ale strefa gastronomiczna to jedno, bo tym, co przyciąga mieszkańców, są przede wszystkim koncerty! Trzeba przyznać, że tegoroczny program zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Kto wystąpi na Święcie Pieczonego Kurczaka?

W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem z wokalistą Sebastianem Riedlem, synem słynnego Ryśka Riedla.

Oprócz tego an scenie wystąpi Dawid Narożny, był członek grupy Piękni i Młodzi, a na zakończenie zagrają Kalvi&Remi.

Kiedy odbędzie się Święto Pieczonego Kurczaka?

Wiadomo już oficjalnie, że Święto Pieczonego Kurczaka odbędzie się 31 sierpnia 2024 r. (sobota). Impreza, tradycyjnie, zorganizowana zostanie na "placu kurczakowym" w Maszewie.

Mieszkańcy Gorzowa będą się mogli dostać na imprezę komunikacją miejską.

Przemysław Pawlicki odsłonił tablicę w Gorzowie jako zwycięzca Memoriału Edwarda Jancarza w 2019 roku

Sonda
Wybierzesz się na Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie?
"Kuchnia afrodyzjaków" rozpieszcza zmysły. Artur Szydłowski, szef kuchni restauracji Monticello uczy, jak przygotować sałatkę z kurczakiem capresini.