piwo w butelkach

i

Autor: Shutterstock

browar

Kolejny browar w Polsce przestaje istnieć! Działał nieprzerwanie od 10 lat

2024-03-20 10:04

Kolejny browal rzemieślniczy w Polsce przestaje istnieć. Właściciele wystawili cały obiekt na internetową aukcję. Ile trzeba zapłacić? Kwota może cię zaskoczyć!

Właściciele Browaru Zielone Wzgórze postanowili sprzedać kompleks wraz z restauracją i małym browarem. Osoby zainteresowane muszą być gotowe wydać 6,5 miliona złotych. Przypomnijmy, że "Zielone Wzgórze", to kompleks turystyczny usytuowany w Masywie Góry Ślęży w Sulistrowiczkach, znajdujący się w Gminie Sobótka na Dolnym Śląsku.

Właściciele przedstawiają to miejsce jako połączenie wybornej kuchni regionalnej, piwa rzemieślniczego oraz noclegów w harmonii z naturą. "Obiekt Zielone Wzgórze działa nieprzerwanie przez 10 lat i w tym czasie wypracował swoje unikalne doświadczenie. Jest to efekt lokalnej, oryginalnej kuchni opartej na lokalnych produktach, własnym browarze rzemieślniczym oraz noclegach wśród zieleni i śpiewu ptaków. Restauracja posiada także dwa certyfikaty produktów lokalnych LGD Ślężanie" - czytamy w opisie aukcji.

Do nabycia jest kompleks nieruchomości, obejmujący działkę o powierzchni ponad 1245 metrów kwadratowych oraz trzy budynki o łącznej powierzchni 516 metrów kwadratowych. Oprócz pensjonatu, restauracji i browaru na terenie działki znajdują się także inne udogodnienia, takie jak piec do pizzy i wędzarnia. Cała nieruchomość została wyceniona przez właścicieli na 6,5 miliona złotych.

Browar Zielone Wzgórze korzysta z własnego źródła wody. Dwa najbardziej popularne produkty tego browaru to "Dark Ale" - ciemne piwo o górnej fermentacji oraz "Green Ale" - jasne piwo o górnej fermentacji.

Zobacz zdjęcia z Pałacu Goetza w Brzesku. Dawna siedziba rodziny Goetzów-Okocimskich, właścicieli Browaru Okocim

Przypomnijmy, że poprzedni rok był najtrudniejszym dla producentów piwa w ostatnich latach. Zgodnie z raportem sporządzonym przez firmę NielsenIQ we współpracy z Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie, Polacy w 2023 roku kupili o 400 milionów mniej półlitrowych butelek i puszek piwa w porównaniu z rokiem 2022.

Ile kosztuje polskie piwo w Niemczech?
Sonda
Co sądzisz o piwie kraftowym?