Czy w pracy można pić piwo bezalkoholowe?

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Piwo w Polsce coraz droższe! W sklepach klienci wszczynają awantury

2023-02-06 11:18

Od 2 lutego 2023 roku weszła w życie kolejna już wyższa cena za kaucję butelki. Wcześniej wynosiła ona 50 groszy, a teraz to już złotówka. Klienci w sklepach są niezadowoleni z tego faktu. Dlaczego kaucja wzrosła o 100 proc.?

Coraz droższe piwo w Polsce. Wszystko przez rosnącą kaucję

Jak informuje portal dlahandlu.pl, od 2 lutego browary podwyższyły kaucję z 50 groszy do 1 zł. Wszystko przez wyższe ceny zakupu butelek u producentów, które na przestrzeni ostatnich lat wzrosły o 100 proc.

W tym roku spodziewamy się kolejnego wzrostu kosztów wytworzenia produkcji sprzedanej, wyższego niż w 2022 r., który wyniósł 25 proc. - powiedziała Iwona Jacaszek-Pruś dyrektorka ds. korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej w rozmowie z ISBiznes.pl i ISBnews.TV.

Browary zarobią milion dzięki wyższej kaucji

Jak podaje portal dlahandlu.pl, Zakładając, że statystyczny Polak opróżnia 20 butelek miesięcznie, to na samej różnicy między starą a nową kaucją, browary mogą zarobić 38 mln zł - czytamy.

Klienci wszczynają awantury w sklepach

Mimo zmian, browary za stare butelki zapłacą po 50 groszy. Wyższą kaucję zwrócą dopiero za kilka tygodni. Sklepy nie mają zamiaru jednak pokrywać tej różnicy z własnej kieszeni, więc dochodzi w nich do awantur - pisze dlahandlu.pl.

Ci, którzy zakupili piwo w butelce jeszcze w styczniu, a będą chcieli oddać butelkę w lutym za okazaniem paragonu, to wciąż otrzymają 50 groszy zwrotu, a nie złotówkę. Wyższy zwrot będzie za zakupioną butelkę od lutego. Tego klienci nie rozumieją, dlatego dochodzi do scysji z pracownikami sklepów.

Sonda
Czy wyższa kaucja za butelki jest konieczna?