Sygnał policja

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Lubuskie: Dwie dziewczynki na ekspresówce! Nastolatki szły pieszo pasem awaryjnym. Dziewczynki były o włos od tragedii

2023-10-19 15:53

To była wyjątkowo niebezpieczna sytuacja. Kierowcy jadący drogą ekspresową S3 na wysokości Gorzowa zauważyli dwie 13-latki poruszające się pieszo pasem awaryjnym! Tylko dzięki czujności jednego z podróżnych nie doszło do tragedii.

Dwie nastolatki szły pieszo drogą S3. Dlaczego?

Sytuacja miała miejsce w środę (18.10). Około godziny 10:00 dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o dwóch dziewczynkach, które idą pieszo ekspresówką. Nastolatki jakby nigdy nic poruszały się pasem awaryjnym, tuż obok jadących z dużą prędkością aut.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który jechał autem w stronę Szczecina. Na wysokości mostu nad Wartą zauważył idące po drugiej stornie jezdni dziewczynki. Na najbliższym zjeździe zawrócił i zatrzymał je" - informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało obie dziewczynki miały po 13 lat i szły w kierunku jednego z gorzowskich osiedli. Kierowca, który zadzwonił na policję zaczekał z nimi do przyjazdu mundurowych, dzięki czemu nastolatki nie był dłużej narażone na niebezpieczeństwo.

Nastolatki zostały przewiezione na komendę skąd odebrali je opiekunowie.

Wypadek między Krzeszycami a Lubniewicami

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem niebezpiecznych sytuacji na drodze szybkiego ruchu?
Nocny wypadek na autostradzie A4