policja gorzów: skradziona broń

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Lubuska Policja

Duża akcja służb, udało się odzyskać skradzione auta i broń

2023-12-08 11:08

Udało się odzyskać auta i mnóstwo broni. Łącznie sześć osób usłyszało zarzuty, trzy przebywają w areszcie. 12 listopada z jednej z posesji na terenie Słubic zniknęły osobowy volkswagen i dostawcze renault.

W jednym z nich było 39 sztuk broni i 3002 jednostek amunicji. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 42-letniego Mołdawianina, który trzymał broń w garażu w Słubicach. 14 listopada mundurowi znaleźli głównych podejrzanych - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji, która rozwiązała sprawę wraz z gorzowską prokuraturą:

To 28-letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna, którzy usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą aut i włamaniem, oraz nielegalnym posiadaniem broni i amunicji. 16 listopada policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę. Był nim 48-latek, który podobnie jak Mołdawianin usłyszał zarzuty związane z paserstwem broni.

Zielonogórscy policjanci oddali hołd zastrzelonym kolegom

Pod zarzutem paserstwa skradzionych pojazdów zatrzymano dodatkowo 38 i 22-latka. Wszystkim grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodajmy, że właściciel pojazdów posiadał pozwolenie na broń i amunicję w nich trzymaną.

Morderczy quiz z wiedzy podstawowej. Większość Polaków nie zna odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 10
W którym wieku miał miejsce potop szwedzki?