Policja kontrole

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Duża akcja policji na Wielkanoc. Będzie więcej patroli na lubuskich drogach

2024-03-29 14:44

Jak co roku w okresie świątecznym policja rozpoczyna akcje mająca na celu zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom dróg. To oznacza, że również na lubuskich szlakach komunikacyjnych pojawią się wzmożone patrole, a funkcjonariusze sprawdzać będą nie tylko trzeźwość kierowców i stosowanie się do przepisów, ale również stan techniczny pojazdów.

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który większość osób chce spędzić w gronie najbliższych. Z uwagi na to, że ze świętami wiąże się też dodatkowy dzień wolny, to wielu mieszkańców decyduje się na wyjazd poza miasto, by odwiedzić rodzinę lub zrelaksować się z dala od zgiełku miasta i codzienności. To właśnie dlatego w okresie świąt na drogach robi się naprawdę tłoczno!

Policyjna akcja "Wielkanoc"

Lubuscy policjanci już od piątku, tj. 29 marca, czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych. Mundurowych można spotkać nie tylko na głównych szlakach komunikacyjnych, ale także na drogach dojazdowych i miejskich.

Na co będą zwracać uwagę funkcjonariusze?

Warto przypomnieć o zasadach bezpiecznej podróży, które choć oczywiste i powtarzane, nie zawsze są stosowane. Tylko kierowca trzeźwy i poruszający się sprawnym pojazdem powinien być uczestnikiem ruchu. Funkcjonariusze będą zwracać na to szczególną uwagę. W świąteczne dni policjant z urządzeniem do sprawdzania trzeźwości i prędkości nikogo nie powinien dziwić. Dla pijanych kierujących i tych, którzy zbyt mocno naciskają na pedał gazu nie będzie żadnej taryfy ulgowej" zapewnia Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci przypominają jednocześnie, że na komisariatach dostępne są alkomaty, za pomocą których każdy bezpłatnie może sprawdzić stan trzeźwości. Jeśli masz wątpliwości czy możesz prowadzić: udaj się do najbliższej jednostki policji i miej pewność, że Twoja podróż będzie bezpieczna.

To oczywiście nie koniec, bo policjanci będą też sprawdzać stan techniczny pojazdów, dlatego kierowcy, wyruszając w drogę, powinni pamiętać o aktualnych badaniach technicznych oraz obowiązkowym ubezpieczeniu OC. Funkcjonariusze sprawdzą też sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Co oczywiste, pod ich lupą znajdzie się również przestrzeganie przepisów, w tym m.in. dostosowanie prędkości zarówno do znaków jak i warunków pogodowych.

Remont Hawelańskiej i Wełniany Rynek na finiszu

Sonda
Czy stosujesz się do ograniczeń prędkości?
Młody kierowca bmw przesadził z prędkością. Po zatrzymaniu zaskoczył policjantów!