Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych

i

Autor: Lubuska Policja

POLICJA

Drogowa agresja na lubuskich drogach. Policjanci przestrzegają, bo o tragedię nie trudno!

2023-12-22 13:13

Niebezpieczne rajdy lekkomyślnych kierowców coraz częściej nie pozostają bezkarnie. To wszystko dzięki nagraniom z prywatnych kamer samochodowych, które trafiają do skrzynki mailowej Lubuskiej Policji.

Właściciele tych kamer byli świadkami przerażających incydentów na drodze, które prawie zawsze kończyły się tragedią. Policja publikuje je jako ostrzeżenie, ale również jako wyraźny sygnał, że policjanci z Lubuskiego nie będą wyrozumiali wobec tych, którzy lekkomyślnie używają pojazdów. Pamiętajmy - ryzykując na drodze, możesz stracić nie tylko prawo jazdy, ale i życie.

Policjanci z Lubuskiego nieustannie walczą z piratami drogowymi, którzy nie tylko szerzą strach, ale także stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach. Mundurowi regularnie usuwają ich z ruchu, ale zawsze pojawiają się nowi, nie liczący się z życiem innych, którzy bezwzględnie pędzą do przodu. Policjanci analizują nagrania z kamer samochodowych od ponad dekady, otrzymując je na swoją skrzynkę mailową.

Pirat drogowy na S7. Popełnił ponad 30 wykroczeń i „zebrał” 265 punktów karnych!

To przerażające sceny, ukazujące brak zdrowego rozsądku i całkowitą ignorancję - nie tylko wobec przepisów prawa, ale także życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie nie znajduje akceptacji. Dlatego też piratów drogowych czeka teraz konsekwencja!

Policja przekazuje, iż cieszy, że mamy sojuszników wśród innych kierowców, którzy nie pozostają obojętni na łamanie zasad na drodze i coraz więcej zapisów z kamer samochodowych przesyła na policyjny adres mailowy.

Ci kierowcy z pewnością zostali skłonieni do działania w momencie, gdy musieli błyskawicznie zareagować, aby uniknąć tragedii. Taka trauma zazwyczaj przewala czarę goryczy i sprawia, że nagranie trafia w odpowiednie miejsce. Razem z pewnością skuteczniej zwalczymy skrajnie niebezpieczne zachowania, które nie powinny mieć miejsca na drodze. Zero tolerancji dla piractwa drogowego.

To ma ogromne znaczenie na co dzień, ale przed świętami nabiera szczególnego znaczenia. Wielu z nas, aby spędzić Wigilię z najbliższymi, pokonuje setki kilometrów. Jak ta podróż przebiegnie, zależy nie tylko od nas i policji strzegącej bezpieczeństwa drogowego, ale także od innych uczestników ruchu.

Policjanci z Lubuskiego zwrócą szczególną uwagę na sytuację na drogach regionu, również na tych mniejszych. Będą sprawdzać, czy kierowcy przestrzegają podstawowej zasady bezpieczeństwa drogowego - trzeźwości.

Mundurowi będą obecni nie tylko na głównych drogach, ale także na tych mniejszych. Kierowcy muszą się więc przygotować na częstsze kontrole prędkości. Policjanci nie będą łagodni wobec piratów drogowych.

Z kolei zgodnie z przepisami poruszający się kierowcy nie mają się czego obawiać i mogą liczyć na pomoc policjantów, gotowych do udzielenia cennych porad i wskazówek. Niech zdrowy rozsądek, przewidywalność i kultura zamiast emocji i lekkomyślności dominują na drogach, co z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo podróży.

Pirat drogowy prawie potrącił rodzinę
Sonda
Czy mandaty dla piratów drogowych powinny być jeszcze wyższe?