Lubuscy policjanci

i

Autor: Materiały prasowe lubuskiej policji

POLICJA

Pirat drogowy w Lubuskiem! Pędził z niewyobrażalną prędkością!

2023-11-02 11:46

Nadmierna prędkość i brak dostosowania do warunków drogowych wciąż są głównymi przyczynami wypadków. Aby zminimalizować te sytuacje, policjanci z drogówki śledzą uważnie zachowanie kierowców. Regularnie przeprowadzają kontrole, skupiając się m.in. na prędkości pojazdów.

Jednak ci, którzy rażąco łamią przepisy, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, jak w przypadku 39-latka, który przekroczył 120 km/h w terenie zabudowanym. Otrzymał mandat na 2,5 tysiąca złotych i 15 punktów karnych.

Pisaliśmy już wiele o przyczynach wypadków drogowych, które niestety pozostają niezmienne. Mimo powszechnej świadomości kierowców, pieszych i rowerzystów, wypadki nadal się zdarzają. Wiele tragedii można jednak uniknąć, przestrzegając kilku prostych, ale istotnych zasad. Kierowcy powinni zawsze bezwzględnie przestrzegać przepisów, co stanowi podstawę bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo, planując dłuższą podróż, warto wcześniej zaplanować trasę i sprawdzić ewentualne utrudnienia, zwłaszcza w kontekście Wszystkich Świętych.

Lubuskie: Kompletnie pijany kierowca przewoził trójkę dzieci i spowodował wypadek

W dniu 30 października 2023 roku w Dobiegniewie, na ulicy Gorzowskiej, policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowej Skody, który przekroczył 120 km/h w strefie ograniczenia do 50. 39-latek otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych, a także utracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Pirat drogowy prawie potrącił rodzinę