Lodowiec

i

Autor: Canva Pro

DUBAJ

Drink z lodem prosto z lodowca? Takie rzeczy tylko w Dubaju! Ruszyły transporty z Grenlandii

2024-02-16 11:15

Dubaj słynie z przepychu, luksusu i niecodziennych rozwiązań. To tutaj wszystko jest najwyższe, najlepsze i najciekawsze! Jak się okazuje, można tu spróbować również wyjątkowych drinków - wyjątkowych, bo chłodzonych lodem z lodowca, prosto z mroźnej Grenladnii!

Dubaj to najbogatsze miasto na świecie. Metropolię położoną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zamieszkuje najwięcej miliarderów: mieszka tu przynajmniej kilkanaście osób posiadających majątek o wartości co najmniej miliarda dolarów oraz 210 bogaczy z minimum 100 milionami dolarów na koncie.

Przy takim bogactwie nic dziwnego, że Dubaj to jedno z najbardziej futurystycznych i rozwiniętych miast na świecie, które każdego roku przyciąga tysiące turystów. Bogaci mogą tu spełnić praktycznie każdą swoją zachciankę, nawet jeśli wydaje się nieco... kontrowersyjna.

Lód do drinków prosto z lodowca. Sprowadzany jest z Grenlandii

Aby jeszcze bardziej zaspokoić wymagania i oczekiwania bogatych elit świata, firma Arctic Ice wpadła na nietuzinkowy pomysł. Działając od 2022 roku oferuje swoim dubajskim klientom lód do drinków sprowadzany z położonej prawie osiem tysięcy kilometrów dalej Grenlandii.

Lód pochodzi z lodowców mających ponad 100 tysięcy lat! Jak zapewniają właściciele Arctic Ice: wydobywany jest on z tych części lądolodu, które nigdy nie miały styczności z glebą i nie zostały zanieczyszczone na skutek szkodliwej działalności człowieka.

Lód z lodowców topi się wolniej niż ten standardowy, ponieważ nie ma w nim bąbelków powietrza. To też najczystsza forma H2O dostępna na rynku!

Eksportowany z Grenlandii lód trafia do ekskluzywnych barów

Mimo, że start up powstał w 2022 roku to dopiero niedawno wysłał do Dubaju pierwsze 20 ton lodu.

Wykorzystywanie lodu z lodowców do napojów, zarówno alkoholowych jak i bezalkoholowych to nie nowość, bo podobne praktyki od lat stosowane są na Grenlandii, czyli dokładnie tam gdzie występują lodowce. Do tej pory jednak lodu nie eksportowano, tym bardziej na tak dalekie odległości.

Sam transport trwa około trzech tygodni i jak zapewnia firma Arctic Ice, w całej procedurze dużą wagę przywiązuje się do kwestii ochrony środowiska.

Eiswelt, wyjątkowe lodowe rzeźby tuż za zachodnią granicą

Sonda
Chciałbyś/chciałabyś spróbować drinka z lodem z lodowca?
W formie 24 niskokaloryczne drinki