Anders Thomsen

i

Autor: Miłosz Staszczyk - Miły z Obiektywem

SPORT

Dramatyczny wypadek w trakcie Grand Prix. Anders Thomsen wyleciał poza tor!

2023-08-12 19:28

Żużlowiec Stali Gorzów doznał poważnego wypadku w trakcie sobotnich (12.08) zawodów Grand Prix na żużlu. W drugim biegu zawodnik stracił panowanie nad motocyklem i z impetem uderzył w dmuchaną bandę, przelatując nad nią i wypadając poza tor. Zawodnik został przewieziony do szpitala.

W sobotę w Rydze na Łotwie odbyła się siódma runda Mistrzostw Świata na żużlu. Zawody, które ostatecznie wygrał Bartosz Zmarzlik, fatalnie zakończyły się dla zawodnika Stali Gorzów Andersa Thomsena.

Groźny wypadek Thomsena. Zawodnik ściągnięty na noszach

Wszystko rozegrało się w drugim biegu, w którym oprócz Thomsena startowali Jason Doyle, Maciej Janowski i Leon Madsen. Na wejściu w pierwszy łuk Doyle zamknął gorzowskiego zawodnika, po czym ten uderzył w tylną część motocykla Australijczyka i pojechał wprost na dmuchaną bandę, znajdującą się na łuku.

Wypadek wygądał bardzo groźnie. 29-latek z impetem uderzył w bandę po czym przeleciał nad nią i wypadł poza tor. Upadek był na tyle poważny, że zawodnik chwilowo stracił przytomność i zawody zakończył na noszach.

Anders Thomsen został przewieziony do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał wstrząśnienia mózgu, prawdopodobnie ma też złamany nadgarstek. 

Klub Stal Gorzów komentuje upadek

Na razie dokładny stan zawodnika nie jest znany. Więcej będzie wiadomo po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań - komentuje klub Stal Gorzów na swoim oficjalnym profilu:

To fatalny moment na upadek tym bardziej, że w niedzielę (13.08) odbędzie się mecz ligowy, w którym ebut.pl Stal Gorzów zmierzy się z ekipą Tauron Włókniarz Częstochowa. Póki co nie ma jeszcze oficjalnych informacji dotyczących tego czy Anders Thomsen pojedzie w zawodach czy też nie.

Zobacz jak zmieniała się Stal Gorzów na przestrzeni lat!

Sonda
Lubisz oglądać żużel?
Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie