kajdanki skazany

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Diler ze Słońska z 3-miesięcznym aresztem. Handlował marihuaną

2023-01-11 9:57

Młody mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu ze sprzedaży narkotyków. Policjanci ustalili, że tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy sprzedał 1,5 kilograma marihuany, zarabiając na tym kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jego zatrzymanie było pokłosiem kontroli drogowej, podczas której funkcjonariusze uzyskali informacje o nielegalnym procederze.

4 stycznia miało miejsce kolejne zatrzymanie dilera z terenu gminy Słońsk. 20-latek tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy wprowadził do obrotu 1,5 kilograma marihuany, na której zarobił kilkadziesiąt tysięcy złotych, czyniąc tym samym ze sprzedaży konopi stałe źródło dochodu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, policjanci zabezpieczyli mefedron, a także sporą ilość gotówki.

20-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Ten czyn, zgodnie z artykułem 56§3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z artykułem 65§1 kodeksu karnego zagrożony jest karą nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za posiadanie substancji psychotropowej.

Zatrzymanie 20-latka, było pokłosiem kontroli drogowej, która miała miejsce 2 stycznia po godzinie 20.00 w miejscowości Torzym. Wówczas to 18-latek, będąc pod wpływem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli drogowe. Po pościgu został zatrzymany.

QUIZ PRL: Szalone studniówki w PRL-u! Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Za wyjątkowo nieodpowiednie uważano przyjście na studniówkę: