gorzów ajp dietetyka 1

i

Autor: pixhere.com zdjęcie ilustracyjne

Edukacja

Dietetyka kliniczna na gorzowskiej AJP już oficjalnie

2023-04-04 15:41

"Mamy to!" - pochwaliła się się gorzowska uczelnia na swojej stronie oraz facebooku. Wieść poszła w świat, że już wkrótce działać będzie nowy kierunek. W branży medycznej ciągle brakuje fachowców. W Gorzowie będą się uczyć jak odżywiać chorych.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie uzyskała pozwolenie na utworzenie studiów pierwszego stopnia na kierunku dietetyka. Przyszli studenci ukończą go z tytułem licencjata. Nabór rozpocznie się wkrótce, bo kierunek ruszy za kilka miesięcy.

- To trzeci kierunek, który będzie prowadzony na wydziale nauk o zdrowiu. Jest to dietetyka kliniczna. Zatem intensywnie idziemy w kierunkach medycznych do przodu. Dietetyka powinna ruszyć od października - mówi Elżbieta Skorupska Raczyńska, rektor gorzowskiej AJP.

gorzów ajp dietetyka 2

i

Autor: facebook.com/ajpgorzow Symulacja sali szpitalnej w gorzowskiej akademii.

Prace toczą się nad kolejnym medycznym kierunkiem- medycyną analityczną. Miałaby ona się pojawić za rok. Obecnie na gorzowskiej AJP spore wzięcie ma pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Szczegóły kierunków, rekrutacja i zasady znajdziecie na stronie gorzowskiej akademii.

Kontrowersyjna wystawa Body Worlds zagościła w Szczecinie

Kim byłeś w poprzednim życiu? Przekonaj się, rozwiązując QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Jak spędziłaś/eś ostatnie urodziny?