Karetka w Kostrzynie nad Odrą

i

Autor: facebook.com/MiastoiGminaWitnica

MIASTO

Lubuskie: Kostrzyn nad Odrą w końcu doczekał się drugiej karetki. Mieszkańcy mieli o to wcześniej największe pretensje

2023-04-03 10:31

Od północy 1 kwietnia mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą i Gminy Witnica będą mieli do dyspozycji nową karetkę, co pozwoli na odciążenie dotychczasowej ambulansu z Witnicy. Nowa karetka jest marki Renault Master.

Nowa karetka w końcu się pojawiła. Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą mają powód do zadowolenia?

Taką decyzję podjął Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, we współpracy z Burmistrzem Kostrzyna nad Odrą oraz Radą Miasta Kostrzyn nad Odrą.

Na powyższym zdjęciu Burmistrz Dariusz Edward Jaworski wraz z Panią Poseł Elżbietą Płonką obserwują, jak pracownicy Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą - ratownicy medyczni - przygotowują nową karetkę. Burmistrz jest bardzo zadowolony, że Wojewoda, Rząd i Posłowie podjęli tak ważną dla naszego regionu decyzję. Istotne jest również, że wraz z nową karetką zostanie sfinansowane zatrudnienie dodatkowego zespołu ratowniczego, który będzie pełnił dyżur przez 24 godziny na dobę.

Przypomnijmy, że temat karetki w Kostrzynie nad Odrą był bardzo głośny kilka miesięcy temu. Mieszkańcy skarżyli się, że w mieście jest tylko jedna karetka i przy ewentualnych wypadkach w jednym czasie, gmina musi posiłkować się pojazdami z innych miejscowości. Teraz ma to się zmienić.

Karetka do nauki w UPH Siedlce
Sonda
Czy w twoim mieście potrzebna jest większa ilość karetek?