Wypadek z udziałem pieszych w Kostrzynie nad Odrą

i

Autor: Ryszard Dubik/facebook.com/NaRatunekKostrzyn

W tym lubuskim mieście brakuje karetek! Mieszkańcy narzekają też na słabe oświetlenie. Co się dzieje?

2023-01-10 15:00

8 stycznia w Kostrzynie nad Odrą doszło do potrącenia pieszych. Na miejsce musiały udać się Zespół Ratownictwa Medycznego z Dębna i Słubic, bo w Kostrzynie... nie było wolnej karetki. Mieszkańcy dopytują o co chodzi.

Brakuje karetek w Kostrzynie nad Odrą. Dlaczego?

Jak się okazuje, to nie jest wina miasta. Władze zapewniły odpowiednie środki na zakup karetki. Kostrzyński szpital wydał ogromne pieniądze pod bazę na nowe pojazdy. Swoją część planu wykonał także wojewoda. Niestety dla miasta, to procedury rządowe wciąż wstrzymują wyjazd karetek do naszego regionu i dlatego są takie opóźnienia.

Mieszkańcy skarżą się na brak oświetlenia w Kostrzynie

Wspomniany wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego. Mieszkańcy skarżą się, że ów przejście jest słabo oświetlone. Jak do tego dodamy ciemny ubiór pieszych, to o wypadek nie jest trudno. - W tym miejscu przede wszystkim powinno być lepsze oświetlenie. Niestety osoby które wychodzą z placu nie są wcale widoczne - pisze pani Dominika. - Najmniej widoczne przejście dla pieszych w Kostrzynie. Nie dość, ze totalny brak oświetlenia, to drzewa przy samym wejściu na przejście zza których ludzie dosłownie się „pojawiają”. Oświetlenie bądź wycinka drzew obowiązkowa - dodaje pan Łukasz.

Sonda
Czy twoim zdaniem w Kostrzynie nad Odrą jest słabe oświetlenie?