Remont ulicy Walczaka w Gorzowie

i

Autor: akl Remont ulicy Walczaka w Gorzowie

MIASTO

Czy wykonawca wrócił do prac wykończeniowych na DK22 w Gorzowie? Mieszkańcy mają wątpliwości

2023-04-04 13:56

Firma Budomex w ostatnim czasie zeszła z budowy drogi krajowej nr. 22 na ulicy Walczaka w Gorzowie. Wykonawca domaga się większej ilości pieniędzy za swoją pracę, bowiem w ostatnich latach koszta znacznie wzrosły.

Czy robotnicy na DK 22 powrócą na dobre?

Wykonawca zszedł z budowy dokładnie 24 marca. Od tamtego czasu minęło już kilka dni. Miasto poinformowało w ubiegłym tygodniu o rozpoczęciu negocjacji z firmą Budomex. - Rozpoczął się proces mediacji pomiędzy wykonawcą kompleksu inwestycji drogowych wokół DK 22, a przedstawicielami władz miasta. Mediacje dopiero się rozpoczynają. Będą prowadzone we współpracy prokuratorium generalną, aby ich przebieg był przejrzysty i bezstronny - powiedział Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa.

- Są już jednak pierwsze efekty, które ucieszą mieszkańców. Od piątku wykonawca wrócił na budowę i wznowił pracę w pełnym zakresie - informuje Ciepiela. No właśnie, wykonawca wrócił na plac budowy, czy niekoniecznie? Dostajemy sygnały z różnych stron, że robotnicy w znacznie mniejszej ilości pojawili się na budowie drogi, a prace wcale nie są kontynuowane.

- Obie strony rozmów wykazują wolę jak najszybszego uzgodnienia warunku realizacji inwestycji i rozliczenia ich kosztów. Będzie się to odbywało przy współpracy z prokuratorium generalną. Wniosek do tej instytucji w sprawie włączenia się jej do tej mediacji został już wysłany - podkreśla rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa.

Przypomnijmy, że inwestycja ma zostać ukończona w maju 2023 roku. Czy tak też się stanie? Tego na razie nikt nie wie.

Kraków. Budowa drogi S7, budowlańcy zamknęli ulice Ku Raciborowice. Popularnym skrótem nie przejedziesz
Sonda
Czy wykonawca DK 22 ukończy przebudowę drogi w terminie?